Súlyos kritikákat fogalmaz meg az USA a magyar helyzetről
Megkaptuk a bizonyítványt, itt az amerikai külügyminisztérium éves jelentése.
Megkaptuk a bizonyítványt, itt az amerikai külügyminisztérium éves jelentése.
Nyilvánosságra hozta az amerikai külügyminisztérium éves jelentését a világ országainak emberi jogi helyzetéről. A dokumentumban Magyarországról és a tavalyi választások tapasztalatairól is írnak.
A Fidesz viszont nem emlékezik saját, korábbi magára.
Dunja Mijatovic aggodalmát fejezte ki a magyarországi civil szervezetek elleni lejárató hadjáratok és működésüket megnehezítő intézkedések miatt, bírálta Magyarország menedékkérőkkel való bánásmódját, aggasztónak nevezte az újságírók helyzetét, és kritizálta a közigazgatási bírósági rendszer felállítását is.
Ami Európában hatalmas adatvédelmi felháborodást okozna, azzal a legtöbb kínai kibékül, mert fontosabb a kényelme, a biztonsága.
A képzőművész szerint a bevándorlás-ellenesség aggasztó méreteket öltött Európában.
Két neves jogvédő szervezet az emberi jogok lábbal tiprásával vádolja a monarchiát.
Sötét lelkű ostobaság feltételezni rólam, hogy amikor megszólalok, azt ne a saját hazám iránti aggodalom vezérelné – mondja Bródy János, aki szerint a hatalom aktuális birtokosai mindig hajlamosak elfelejteni, hogy a hatalom szeretete nem a szeretet hatalma. Úgy véli, időnként emlékeztetni kell a közvéleményt az Emberi Jogok Nyilatkozatában foglaltakra, most épp annak a 70. évfordulójára időzített koncertjén teszi ezt meg. Interjú.
Az Amnesty International szerint Aung Szú Szan Kjí tudott a muszlim kisebbség elleni erőszakról, mégis hallgatott.
Nem engedték, hogy Amerika számon kérje a kommunistákon az emberi jogok helyzetét.
Egy emberi jogi szervezet saját felmérést készített az emberi jogok iskolai oktatásáról és érvényesüléséről. A pedagógusok megállapításai árnyalják az Emmi által festett rózsaszín képet: a hittanórákon alig jön elő a téma, a kormány retorikája pedig korlátozza a civilekkel való iskolai együttműködést, és végső soron a diákok felvilágosítása szenved csorbát ezáltal.
A Hit Gyülekezetének vezető lelkésze, az ATV tulajdonosa levélben kritizálja a Sargentini-jelentés állításait. Sorosozástól sem mentes írásában azt állítja például, nem gyűrte maga alá a Fidesz a médiát, Merkel német kancellár pedig katonai uralma alá vonná Magyarországot.
A külügyminiszter szerint Magyarországnak semmi keresnivalója a szervezet szégyenlistáján.
A szervezet harmincnyolc olyan országot nevezett meg, ahol ez a helyzet. A listán szerepel Magyarország mellett Oroszország és Kína is.
Az 1986-ban alapított Pro Asyl Alapítvány a legtekintélyesebb menedékjogi civil szervezetnek számít Németországban.
Az aktivisták – köztük egy nő – ügyét egy titkos terrorellenes bíróság tárgyalja. Az ügyészség halálbüntetést kért rájuk.
A röszkei tranzitzónában fogva tartott menekültek ügyében tartott meghallgatást szerdán az Emberi Jogok Európai Bíróságának (EJEB) legmagasabb fóruma. Erős kijelentések hangzottak el.
Együtt dolgozhatott Martin Luther Kinggel, Bill Clinton elnöki beiktatásán saját versét szavalhatta, és úgy általában: sokat tett azért, hogy a világ szebb és jobb hely legyen. Dr. Maya Angelou nem véletlenül került ma a Google kereső főoldalára.